Stravování a pitný režim

Děti v mateřské škole mají zajištěn dostatečný příjem tekutin po celý den. K dispozici je teplý čaj, šťáva i voda. Pitný režim je umožněn také na školní zahradě.

Jídelníček je pravidelně obměňován a sestavován s přihlédnutím k racionální výživě a veškerým platným předpisům. Mezi jednotlivými jídly jsou dodržovány vhodné tříhodinové intervaly.  Vedoucí školní jídelny dbá na větší množství ovoce a zeleniny v jídelníčku, tak aby měly děti dostatek vitamínů. Přednostně jsou voleny pokrmy z ryb a různé druhy salátů z čerstvé zeleniny. Snažíme se o omezování smažených pokrmů a cukru.

Stravné:

Do 6 let – 38kč/den

Od 6 let – 40kč/den

Poplatky za stravné se hradí nejpozději 15. dne v měsíci na třídě ředitelce/učitelce.

V případě absence se dítě omlouvá telefonicky, nebo osobně a to nejpozději v den nepřítomnosti do 8:00 hod.

V první den nepřítomnosti si rodiče mohou vyzvednout neodhlášený oběd.